aventurat e rezervimit

Opsion fleksibël për udhëtarët Lexo më shumë Hap Biletën


Lojtarët mund të gëzojnë shpërblime të shumta në kazinonë online Lucky Nugget. Ata mund të marrin bonuse të ringarkimit, pikë besnikërie dhe madje të fitojnë çmime në para. Bonuse të tjera të ofruara nga kazinoja më e mirë në internet NZ përfshijnë rrotullime falas, turne blackjack dhe bonuse të ringarkimit.


Lojtarët mund të shijojnë gjithashtu promovime të shumta një herë, me potencialin për të fituar pushime falas, sende luksoze dhe çmime në para. Përveç bonuseve, faqja ofron edhe pikë besnikërie që mund të shkëmbehen me kredite bonus. Ekzistojnë gjashtë nivele të ndryshme të besnikërisë në Lucky Nugget.

LEXO MË SHUMË Aventura e Tainos Aventura pret Turne grupore dhe ekskursione private me kosto të ulët Mund të relaksoheni dhe të kënaqeni e gjithë logjistika është bërë nga ne Sezoni 2023 LEXO MË SHUMË Vëzhgimi i Balenës

Turne Private Samaná Watching Balen + Cayo Levantado (Bacardi Island) nga Porti Samaná

$90.00

Private whale watching trip in Samana bay, the Dominican Republic with Locals tours Guides. Feel free to set your time to arrived or to finish the Excursion. Lunch and timing are set by your self. Book Now this excursion in Samana bay for a Good whale watching trip experience.

Note: This tour is a Private Tour with a Minimum Payment. To join a group for whale watching with the same price in Catamaran please  KLIKO KËTU.

 

Please Select the date for The Excursion:

Përshkrim

From Samaná port Private Boat Tour

Samana Cayo Levantado + Whale Watching

This is a Private Tour Minimum 4 People. To Book same trip in Catamaran Groups Click Here.

If you are less than 4 People  and will like Private Contact us.

Vështrim i përgjithshëm🐳

Avoid big groups of tourists and make your Whale watching in Samaná bay starting from Samaná port in a private Boat. This Trip starts at 9:00 Am and Finishes at 5:00 Pm. But because it will be a private trip you may set the time for starting and to finish. Meeting before in Our Office next to the Royal Restaurant. After aborting our Boat to visit the Whales in their own habitat.  Our Captains are trained to make sure that you see whales.

From 9:00 Am until 12:00-noon Whale watching observatory and After this Whale trip we will visit Bacardi Island / Cayo Levantado. In Bacardi Island, Lunch Buffet from typical Dominican Style will be provided (Rice, Beans, Fish, Salads…). When lunch is finished you are allowed to swim until 4:30 pm. Tour will be finished at 5:00 pm at the same port from where it will start.

Shënim: This tour is Private. (Just you and Family or friends on board with Captain and Tour Guide).

 • Udhëtim për shikimin e balenave
 • Tarifat e hyrjes në Observator
 • Përfshin drekë bufe në plazh
 • Transferimi me varkë
 • Kapiteni jep udhëzime dhe mbikëqyrje
 • Guida turistike

 

Përfshirjet & Përjashtimet

 

Përfshirjet

 

 1. Dreka bufe në plazh
 2. Guida turistike
 3. Udhëtim me katamaran ose me varkë
 4. Të gjitha taksat, tarifat dhe tarifat e trajtimit
 5. Taksat vendore
 6. Pijet

Përjashtimet

 1. Gratuate
 2. Makina e transferimit
 3. Pije alkolike

 

Nisja & Kthimi

Udhëtari do të marrë një pikë takimi pas procesit të rezervimit. Udhëtimet fillojnë dhe mbarojnë në pikat tona të takimit.

 

Cfare te presesh?

 

Merrni biletat tuaja for a day Whale Watching private tour in Samaná bay plus a wonderful lunch and beach time at Bacardi Island.

Udhëtimet e vëzhgimit të balenave organizohen nga “Booking Adventures” që nisin në pikën e takimit të vendosur me Udhërrëfyesin Turistik. Dreka në plazh dhe mund të qëndroni për aq kohë sa të doni duke notuar përreth. Nëse jeni vegan, ne gjithashtu mund të vendosim disa ushqime për ju.

Orari:

8:45 AM – 5:00 PM

 

Çfarë duhet të sillni?

 • Kamera
 • Sythat repelente
 • Krem dielli
 • Kapelë
 • Pantallona komode
 • Sandale në plazh
 • Veshje për not
 • Para të gatshme për suvenire

 

Marrja e hotelit

Marrja e hotelit nuk ofrohet për këtë turne.

 

Shënim: nëse rezervoni brenda 24 orëve nga koha e nisjes së turneut/Ekskursionit, ne mund të organizojmë marrjen e hotelit me tarifa shtesë. Pasi blerja juaj të përfundojë, ne do t'ju dërgojmë informacionin e plotë të kontaktit (numrin e telefonit, adresën e emailit, etj.) për udhëzuesin tonë lokal të turneut për të organizuar aranzhimet e marrjes.

Konfirmimi i informacionit shtesë

 1. Biletat janë faturë pas pagesës për këtë turne. Mund ta shfaqni pagesën në telefonin tuaj.
 2. Pika e takimit do të merret pas procesit të rezervimit.
 3. Fëmijët duhet të shoqërohen nga një i rritur.
 4. karrige me rrota të aksesueshme
 5. Foshnjat duhet të ulen në prehër
 6. Shumica e udhëtarëve mund të marrin pjesë

Politika e anulimit

Për një rimbursim të plotë, ju lutemi lexoni politikat tona të anulimeve Kliko këtu. Fondet do të humbasin nëse rezervimi anulohet në të njëjtën ditë të udhëtimit.

Na kontaktoni?

TOUR BALENA SAMANA

vendasit dhe Kombëtaret Guida turistike dhe shërbimet e mysafirëve

Rezervimet: Turne & Ekskursione në Dom. Reps.

📞 Tel/Whatsapp  +1-809-720-6035.

📩 info@bookingadventures.com.do

Ne vendosim fleksibël turne private nga Whatsapp: +18097206035.

sqAlbanian